Interneto svetainių kūrimas: kokios klaidos daromos dažniausiai?

Interneto svetainių kūrimas | Elektroninė – vizitinė kortelė, svarbiausias atributas, vienas pirmųjų žingsnių, nuo kurio reikėtų pradėti savo verslą – tokiais ir panašiais epitetais  apibūdinamos interneto svetainės. Ir iš tiesų, niekas negalėtų nuginčyti jų svarbos. Galbūt todėl, klaidos kuriant interneto svetainę yra nedovanotinos, o, jei jau taip nutiko kad jų išvengti nepavyko, būtina kuo greičiau ištaisyti. Tačiau geriausias pasirinkimas – pažintis su dažniausiai daromomis klaidomis, kuriant interneto svetainę. Kai žinosite ko vengti, geriausios kokybės siekti bus kur kas lengviau…

interneto svetainių kūrimasInterneto svetainių kūrimas su tinkamu turiniu

Per daug teksto

Vis dar įprasta manyti, kad daug teksto yra gerai. Vis dėlto, svarbiausias dalykas ne teksto kiekis,  o jo kokybė ir įtaigumas. Taigi, kuriant turinį interneto svetainei, svarbiausia jo nepadauginti, verčiau orientuokitės į jo kokybę, įtaigumą, naudą vartotojui. Be to, nereikėtų patiekti vientiso teksto. Kur kas geresnis pasirinkimas yra jo išskaidymas į pastraipas.

Prastos kokybės nuotraukos

Nėra nieko blogiau nei matyti prastos kokybės nuotrauką interneto svetainę. Jei negalite užtikrinti aukščiausios išraiškos, tuomet tokio sumanymo verta iš viso atsisakyti. Savaime suprantama, nuotraukos ypač praturtina turinį, pagyvina dizainą ir net gali tapti papildomu informacijos šaltiniu, todėl investuokite į kokybę ir išraiškingumą.

Bijoma ryškių spalvinių sprendimų

Dar viena klaida, kuri, rečiau daroma tik pastaraisiais metais, tai – ryškių spalvų nenaudojimas kuriant interneto svetainę. Verta pabrėžti, kad ryškios spalvos yra labai naudingas pasirinkimas, kadangi padeda sukurti ne tik dekoratyvų, nenuobodų vaizdą, bet ir leidžia geriau įsiminti turinį ar tam tikras jo dalis.

Svetainė nepritaikoma mobiliesiems įrenginiams

Pats metas patarti ir dar vieną klaidą. Neretai pamirštama, jog vis daugiau ir daugiau interneto vartotojų naršymui renkasi mobiliuosius įrenginius. Taigi, jei norite neprarasti šių vartotojų susidomėjimo, pasirūpinkite, kad jūsų interneto svetainė būtų pasiekiama ir mobiliu įrenginiu.

Interneto svetainių kūrimas su minimalizmu

Minimalizmas gerai, tačiau nebūkite nuobodūs

Pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau kalbama apie tai, kad interneto svetainės turėtų būti labiau minimalistinės ir toks pasirinkimas yra iš tiesų geras. Vis dėlto, tie, kurie nusprendžia teikti pirmenybę būtent šiam reiškiniai, neretai atsiduria vos per žingsnį nuo klaidos, kadangi riba tarp minimalizmo bei nuobodumo yra labai plona. Taigi, jei norite išvengti dar vienos klaidos, neperženkite šios ribos.

Bijoma eksperimentuoti su tipografija

Jei norite, kad jūsų interneto svetainė būtų įdomu bei patraukli vartotojui, nedarykite ir dar vienos klaidos – nebijokite eksperimentuoti su tipografija. Rinkitės kuo įdomesnius, įmantresnius sprendimus – tai ne tik pritrauks vartotojų dėmesį, bet ir padės jį išlaikyti.

Nepatogu naudotis interneto svetaine

Ne paslaptis, kad faktas, ar svetaine yra patogu naudotis, vienas skvarbiusių, kuomet siekiama atsakyti į klausimą, ar vartotojas nuspręs išsamiau susipažinti su joje apteiktu turiniu. Taigi, atsisakykite įmantrių sprendimų, dėl kurių vartotojas patirtų nepatogumų. Slinkimo funkcija yra puikus pasirinkimas, garantuojantis maksimalų komfortą.

Interneto svetainių kūrimas atsisakant animacijų

Labai dažnai kuriant interneto svetaines, yra atsisakoma animacijų. Vis dėlto, tai nėra geras sprendimas, kadangi animacijos gali labai pagyvinti turinį. Be to, jos yra ypač mėgstamos interneto vartotojų, nes tokiu būdu naują informaciją galima įsisavinti ypač greitai.

Interneto svetainių kūrimas su darnia visuma

Išlaikykite darnią visumą

Temai baigiantis, norisi akcentuoti vienas svarbiausių patarimų. Viso teksto metu ne kartą pastebėjote, jog yra rekomenduojama nebijoti ryškių spalvų bei drąsiai naudoti tipografijos sprendimų, paįvairinti turinį animacijomis,  o galbūt netgi pakreipti jį pramogine linkme… Dėmesį verta atkreipti į tai, jog visi išvardinti pasiūlymai yra labai geri, tačiau svarbiausia – išlaikyti pusiausvyrą, kad visi pasirinkti sprendimai sudarytų darnią harmoniją, o ne chaosą… Kitais žodžiais tariant, visi išvardinti pasirinkimai yra puikūs ir gali praturtinti jūsų interneto svetainę, tačiau jų neturėtų būti per daug.

Pamirštama atsinaujinti

Įvardijus pačias svarbiausias klaidas, kurios yra daromos kuriant svetainę, negalima pamiršti dar tų klaidų, kurių neišvengiama tuomet, kai svetainė jau yra sukurta. Vienas iš jų – pamirštama atsinaujint. Ir čia kalbama ne tik apie svetainės turinį, svarbūs ir kiti elementai, pavyzdžiui, svetainės dizainas, valdymas, papildomos galimybės. Atminkite, kad interneto svetainė yra gyvas kanalas, skirtas bendravimui su klientais, todėl turinys turi būti periodiškai atnaujinamas, o internetinių svetainių kūrimas – nuolat kintantis procesas, tad naujovės tampa neatsiejama jo dalimi. Būtent todėl nepamirškite atsižvelgti į naujausias interneto svetainių kūrimo tendencijas ir jas pritaikyti tobulindami savo interneto svetainę.

Norite tokios interneto svetainės, kuri kuriant būtų išvengta visų išvardintų klaidų? Tokiu atveju jums yra reikalingas profesionalus interneto svetainių kūrimas. Šis pasirinkimas ne tik užtikrins, kad bus išvengta populiarių klaidų, bet ir nudžiugins kitais puikiais savo privalumais: sutaupysite labai daug laiko, gausite vertingų patarimų, kaip prižiūrėti svetainę ir pan.

Klaidos daromos ne tik kuriant interneto svetainę…

Deja, tačiau klaidų nepavyksta išvengti ne tik tuo atveju, kai interneto svetainės kuriamos, bet ir tuomet, kuomet jos užsakomos. Nesusikalbėjimas tarp užsakovo ir paslaugos teikėjo taip pat gali tapti klaidų priežastimi. Taigi, pats metas sužinoti, kokios klaidos yra daromos užsakant paslaugą – tik tokiu atveju galėsite jų išvengsite ir būsite patenkinti kokybišku galutiniu rezultatu.

Interneto svetainių kūrimas su lūkesčių išpildymu

Neišsakomi lūkesčiai

Viena dažniausiai daromą klaidų yra labai elementari, tačiau jos atnešta žala gali būti labai didelė. Esmė tame, jog labai didelė dalis užsakovų paslaugos užsakymo metu tiesiog neišsako savo lūkesčių. Nedarykite šios klaidos ir jūs, priešingu atveju rizikuojate likti nepatenkinti galutiniu rezultatu. Drąsiai išsakykite savo nuomonę visais aspektais.

Neatsakingai pasirenkamas interneto svetainės pobūdis

Jei norite sėkmingų rezultatų, priimkite sėkmingus sprendimus. Jei norite sėkmingų sprendimų, nedarykite klaidų. Dar viena klaida, kurios taip pat yra privalu vengti – netinkamo pobūdžio interneto svetainės pasirinkimas. šiandien gali įvairūs pasirinkimai (nekilnojamojo turto svetainės, landing page svetainės ir kt.), todėl atsakingai apgalvokite, kuri iš jų geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Neatsakoma į klausimą, kas bus tikslinė auditorija

Geriausi rezultatai garantuoti ir tuomet, jei atsakysite į klausimą, kas bus tikslinė auditorija. Tai – kur kas svarbiau, nei galite pagalvoti iš pirmo žvilgsnio, kadangi turės įtakos parenkant spalvas, dizainą, tipografijos bei kitus sprendimus. Pavyzdžiui, tie sprendimai, kurie tiks vykdantiems meninę veiklą, nebūtinai tiks solidaus verslo atstovams ir pan.