Kokios vasaros stovyklos bus „ant bangos“?

„Ruošk roges vasarą“, – sako liaudies išmintis. Su šiuo posakiu tenka sutikti, ypač žinant, kaip yra sudėtinga pasirinkti vasaros stovyklą savo vaikui. Kadangi mes tikime protėvių patirtimi, jau esame pagalvoję apie kitų metų vasarą ir skelbiame nedidelę prognozę, kokios gi vasaros stovyklos žada būti populiarios artimiausioje ateityje.

Kūrybinės stovyklos

Šiandien tėvai ir auklėtojai skiria ypatingą dėmesį vaikų individualumui, atsižvelgdami į kiekvieno atskiro vaiko asmeninius poreikius ir siekdami, kad jis vystytųsi kaip harmoninga, gyvenimu patenkinta asmenybė. Dėl to pastaruoju laiku ypatingai išpopuliarėjo įvairiausios kūrybinės stovyklos. Jų organizatoriai siekia supažindinti vaikus su jiems neįprasta kūrybine veikla ir įskiepyti meilės jai. Net jeigu vaikas jau domisi tam tikra kūryba, panaši stovykla išeis jam tik į naudą – jis neabejotinai pagilins savo žinias ir tiesiog smagiai praleis laiką su bendraminčiais. Kiekvieną vasarą Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse veikia daugybė kūrybinio pobūdžio stovyklų: kino režisūros, aktorinio meistriškumo, dailės, piešimo ir panašiai – yra net stovyklų jauniesiems robotų konstruktoriams. Todėl galima neabejoti, kad rasti tinkamą vietą jūsų vaikui, kur jo lauks keletas turiningų dienų, bus ne taip ir sunku.

vasaros stovyklos 2018Galima išgirsti nemažai vaikų pasisakymų, kad įprastos poilsio stovyklos jau pabodo, ir jiems norisi kažko neįprasto, kur būtų galima patirti tam tikrų nuotykių, išbandyti savo gebėjimus arba tiesiog pasijusti stiprios ir valingos komandos dalimi. Tokiems vaikams ir yra išgyvenimo stovyklos, kitaip dar vadinamos ekstremaliosiomis. Kai kuriuos tėvus toks pavadinimas gali išgąsdinti, tačiau jie gali būti ramūs – saugumo principų čia yra laikomasi lygiai taip pat griežtai, kaip ir kitose stovyklose, gal net griežčiau. Nuobodžiauti išgyvenimo stovyklose tikrai neteks: tolimi žygiai, orientavimosi varžybos, kliūčių ruožai, karinės taktikos pradmenys – šitų ir panašių užsiėmimų stovyklautojų tvarkaraštis bus tiesiog perpildytas. Be to, sukarintų stovyklų vadovai skiria daug dėmesio vaikų pilietiškumo bei patriotizmo ugdymui. Pastaraisiais metais daugelis tėvų suvokė, kad tai yra išties svarbu asmenybės formavimuisi, todėl jie ir jų vaikai tikrai liks patenkinti.

Sporto stovyklos

Sporto stovyklos veikia jau seniai ir yra gerai žinomos daugybei jaunųjų stovyklautojų, tačiau vaikų kiekis jose net neketina mažėti. Jas jau galima pavadinti laiko patikrinta klasika – juk visada yra smagu keletą dienų pažaisti futbolą, krepšinį ar tinklinį su savo bendraamžiais, dalyvauti varžybose ir kas vakarą jaustis maloniai pavargusiam. O tiems, kas nori išbandyti kažką naujo, yra skirtos kiek neįprastų sporto šakų stovyklos – pvz., jojimo ar burlenčių sporto. Todėl nėra jokio pagrindo manyti, kad ateinančiais metais kažkas staiga pasikeis ir sporto stovyklos liks be savo klientų. Mūsų nuomone, kitos vasaros vaikų stovyklų mados žada būti tokios. Tikimės, kad šis straipsnis padės jums apsispręsti ir klausimas, į kurią stovyklą išlydėsite vaiką, nekels pernelyg audringų ginčų jūsų šeimoje.

Vaikų vasaros stovyklos 2018 metais.